Ігри стратегії

Опис категорії

Одним з найбільш популярних жанрів комп'ютерних ігор вважаються стратегії, що й не дивно з огляду захоплюючу атмосферу, повне занурення у віртуальну реальність і можливість управління цілими загонами, а часом і арміями героїв. Для любителів даного жанру жанру характерно логічне мислення і високий потенціал розумових здібностей, так як за часом бій з сильними суперниками, може за складністю навіть перевершувати шахи. У нас на сайті ви зможете знайти кращі ігри стратегії і грати в них онлайн безкоштовно та без обмежень, скільки завгодно часу. Причому цей жанр відмінно підійде як для хлопчиків, так і для бойових дівчаток.

Що таке стратегії і з чим їх їдять

Як ми вже писали, запорукою перемоги в таких іграх, є не швидка реакція і віртуозне володіння мишкою і клавіатурою, а кмітливість, уміння швидко реагувати на зміну ситуації, а також повне планування відбувається і спроби передбачити дії суперника. Найчастіше, полем дії в стратегіях, є якісь битви, що відбуваються на землі, у воді або навіть в космосі, а іноді і відразу у всіх площинах. Ви напевно думаєте, що всі ігри стратегії для хлопчиків? Звичайно ні! Для дівчаток теж створено багато цікавих проектів, де їм потрібно буде будувати своє місто налагоджуючи економіку, розводити рідкісних тварин у зоопарку або навіть облаштовувати свій власний парк атракціонів! Але основним напрямком цього жанру безумовно є саме тактичні битви.

Скріншот з Sid meier's Civilization V, компанії Firaxis.

Під час битв, у вас буде можливість керувати великою кількістю різноманітних юнітів, кожен з яких мають як певні переваги, так і свої недоліки. Так що під час боїв з суперником, вам потрібно буде враховувати всі недоліки найнятих ним військ, рельєф карти, погоду і безліч інших умов, щоб здобути перемогу. Крім прорахунку обстановки, потрібно знати основні тактики ведення бою, причому відповідні саме тій грі, яку ви зараз граєте.

Адже вам потрібно буде не кидатися в бій стрімголов, а влаштовувати засідки, групувати свої війська за формувань, силі і бойових одиниць і уміти вчасно провести тактичний відступ. На щастя, всі тактики вільно доступні на просторах інтернету. А ще, крім бойових дій, практично в будь-яких стратегіях існує економічна складова. Або, вам потрібно буде видобувати ресурси для своєї бази, підтримуючи економіку і намагаючись при цьому не попастися на очі супернику, або просто наймати юнітів на видане кількість ресурсів.

Як з'явилися стратегії

Всі ігри цього жанру діляться на кілька категорій: покрокові і в реальному часі. Так що давайте розглянемо історію їх появи почергово, у хронологічному порядку, адже через примітивність комп'ютерного обладнання, стратегії в реальному часі з'явилися зовсім недавно і тільки почали набувати більшої популярності через можливість битися онлайн зі своїми друзями по локальній мережі або через інтернет.

Покрокові

На сьогодні, достеменно невідомо, ким саме був придуманий цей жанр, але першою грою, яка стала популярною, тоді ще, мало поширеному, комп'ютерному світі, стала Warlords, що вийшла наприкінці 1989 року. У ній, головними учасниками подій були герої, які контролювали армію юнітів і пересувалися по карті. Сама карта, представляла з себе слабо анімоване 2д поле, що складається з річок, доріг, невеликого числа предметів ландшафту і звичайно замків. Вашою метою було захопити всі замки на карті. Пересування по карті здійснювалося по кроку, спочатку ходіть ви, потім суперник, за аналогією з настільними фишечными іграми. Вважається, що саме Warlords стала родоначальником жанру. Трохи пізніше з'явилося ще кілька компаній, що займаються даним жанром. Примітно, що кращі ігри стратегії, були випущені саме цими компаніями і вони залишаються дуже популярними аж до сьогоднішнього дня:

  • Civilization — де вам доведеться керувати цілою державою, розвиваючи економіку, технологічне оснащення, інфраструктуру та бойове оснащення. Розвиток в ній починається в первісні часи, а закінчується в далекому майбутньому, даючи вам можливість побувати відразу в декількох епохах становлення нашого світу.
  • Heroes of Might and Magic — перша частина з'явилася в 1995 році, і відразу стала дуже популярна у любителів покрокових бродилок. Основною відмінністю від більшості з них, була революційна система боїв, можливість використовувати магію і непередавана атмосфера чогось таємничого.

В подальшому, з кожному роком почали з'являтися десятки покрокових ігор, про які, ще багато можна було б розповісти. Тільки останнім часом популярність цього жанру почала стрімко падати, а виною всьому, нестихаючі ні на хвилину онлайн битви в інтернеті!

В реальному часі

Перша гра стратегія в реальному часі з'явилися відносно недавно. Вважається, що їй була Dune II випущена в 1992 році для комп'ютерів на операційній системі MS-DOS, а в 1993 портована для приставки Sega Mega Drive. В Dune II ви могли створити свою базу, побудувати будинки і наймати війська, для того, щоб знищити базу суперника. А ще, в ній присутня і економічна складова змушує вас добувати ресурси і постійно охороняти видобувачів, званих харвестерами.

Скріншот з StarCraft II: Wings of Liberty, компанії Blizzard Entertainment.

Сьогодні, ви можете грати в стратегії онлайн, борючись зі своїми друзями. Найвідомішими іграми на сьогоднішній день вважаються Warcraf 3, Starcraft 2, DOTA 2 та інші. Окремо хочеться виділити саме Starcraft 2, так як саме ця гра стала однією з найпопулярніших у всьому світі! Три раси б'ються один з одним намагаючись захопити невелику карту. Могутні Терраны, підступні Протосы і добре ті, що пристосовуються до місцевих умов Зерги, чекають, поки саме ви виберіть одну з цих рас і бийтеся їй як з віртуальними, так і реальними гравцями. Єдиний недолік Starcraft 2 — це те, що він платний, правда заплатити доведеться лише один раз, а далі ви зможете пограти в цю стратегію онлайн в будь-який зручний час!

.