Ігри зума

Опис категорії

Ну хіба знайдеться людина ніколи не грав у зуму (Zuma)— одну з найпопулярніших аркадних серій в світі? Хоча на даний момент цієї серії ігор виповнилося вже більше 15 років, у неї досі обожнюють грати як діти так і їх батьки, а все тому, що приголомшливі поєднання простоти управління і неймовірного азарту, захоплюючого геймерів під час лопанання кульок, змушує поринути у світ гри Zuma і забути про те, що відбувається, відкриваючи нові рівні і намагаючись не дати кулькам закотилася в лунку. Але щоб грати в зуму потрібна дуже хороша реакція, адже потрібно встигати посилати кульки у відповідні колірні підгрупи для їх знищення.

Історія появи

Перші ігри зума з'явилися в 1998 році на великих японських автоматах під назвою Ballistiс. До речі, ці автомати, розташовані в спеціальних клубах, працюють в Японії до цих пір, і якщо ви збираєтеся відвідати цю чудову країну і при цьому любите грати в зуму, обов'язково відвідайте один з ігрових клубів.

Скріншот з Dragon Zuma HD для iPad, компанії Logic Ball.

У тому ж році, в якому аркада здобула собі шалену популярність, Ballistiс була випущена на самих популярних у той час консолях Playstation і Game Boy Color. Перша комп'ютерна гра, що отримала назву Зума, з'явилася в самому кінці 2003 року від компанії PopCap Games. Яка поширювалася через інтернет і мала як безкоштовну так і платну версію. Безкоштовна гра зума була доступна прямо через інтернет і не вимагала завантаження, але мала ряд обмежень, порівняно з її старшим братом.

У ній було менше рівнів і сам розмір зони стрільби був дуже маленьким. Але грати в зуму онлайн і безкоштовно, було набагато цікавіше, ніж купувати дорогу ліцензійну версію, так що сторонні розробники швидко зорієнтувались і випустили більше сотні схожих аркад в багатьох з яких звична жаба, що сидить в центрі екрана і стріляє кулями була замінена на пташок, слонів, драконів, кенгуру і інших тварин. Деякі пішли ще далі і зробили жабу рухомий, розмістивши її внизу екрана — так вийшов жанр, звані сьогодні Luxor.

Як грати в Зуму

Рівень представляє з себе поле, по якому котяться різнобарвні кульки, і жабу (жабу), що сидить в центрі і стріляє по них аналогічними їм кульками. Мета гри — знищити всю ланцюжок кольорових кульок, поки вона не закотилася в лунку. Чим більше рівнів ви проходите, тим важче стає справлятися з поставленим завданням, до кінця гри на проходження одного рівня буде потрібно як мінімум 15-20 хвилин, так як пройти їх з першої спроби практично неможливо.

Сам процес знищення кульок в Зумі являє собою їх з'єднання у групи одного кольору (виду), при з'єднанні 3 однакових видів вони знищуються, а ви отримуєте окуляри. Чим більше з'єднати одноколірних кульок, тим більше очок ви зможете заробити.

Скріншот з Candy Shoot для iPad, компанії Chance.

Майже будь онлайн зума має систему бонусних м'ячиків. Під час гри, на деяких кульках можуть з'являтися значки, що позначають той чи інший бонус. Щоб його отримати, необхідно знищити кульку, до того моменту, поки значок зникне.

В оригіналі, знищення куль:

  • зі стрілкою — дозволяє відкотити весь ланцюжок кульок тому, з колом — після попадання, підривають всі розташовані поблизу об'єкти. З двома паличками — зупиняє рух ланцюжка. З мішенню — на екрані з'являється приціл завдяки чому збільшується точність попадання.
  • Під час гри, у вас на екрані будуть з'являтися монети, вистріливши кулькою в які, ви отримаєте додаткові окуляри, а також час, необхідний для проходження рівня буде зменшено. Чим важче розташована монетка, тим більше очок ви отримаєте і часу скоротіть.
  • Після знищення кожної ланцюжки куль, ви теж будете отримувати додаткові бонусні очки, як і після проходження самого рівня.
  • Накопичивши 50.000 очок, ви отримуєте 1 бонусну життя, причому чим ближче до кінця, тим швидше накопичуються окуляри.

Версії гри

Існують дві офіційні версії гри — це:

  • Zuma Deluxe — найперша гра, що з'явилася на комп'ютерах в кінці 2003 року.
  • zuma's Revenge — випущена трохи пізніше і побудована на тому ж движку, але перетерпіла серйозні поліпшення в плані різноманітності геймплея, а саме — були додані боси, які з'являються після проходження кожного 10 рівня, додаткові бонуси і нагороди, а також вийшло кілька нові рівнів де жаба не тільки сидить по центру, відстрілюючи проїжджаючі повз кульки, але їй можна управляти, переміщаючись внизу екрана, за аналогією з іграми Луксор.

Гра кульок зума — одна з найпопулярніших аркад сучасності! В інтернеті дуже багато неофіційних її версій, в яких, стандартна жаба замінена на інших тварин, а замість різнокольорових кульок по ланцюжку може котитися все що завгодно. Із звичайних перерисованих версій окремо можна виділити математичні, в яких на кульках намальовані різні цифри, а метою є при попаданні отримати суму в 10 одиниць.

.