Опис категорії
Напевно кожен з нас хоча б раз у житті грав в цю геніальну гру, створену відносно недавно, причому не кимось, а нашим співвітчизником Олексієм Пажитновым. Завдяки розвитку комп'ютерної та мобільної індустрії, на сьогоднішній день існує величезна кількість різновидів тетрису, що працює в 3d режимі, використовує різні текстури і навіть представляє собою аркаду складається з кілька десятків рівнів складності. Так що вибрати в який з них пограти, буває досить важко. Тому, ми зібрали для вас найкращі флеш гри в тетріс онлайн, де можна грати безкоштовно і без реєстрації.
Історія появи і розвитку
Але давайте повернемося до витоків і дізнаємося, як з'явилася це геніальний винахід. Прабатьком тетрису вважається звичайне доміно, яке в 1980 році стало з'являтися на прилавках магазинів СРСР. Спочатку, гра була написана мало поширеному у той час комп'ютері, російської марки Електроніка, яким по всій країні, володіло не більше 1000 осіб. Розуміючи, що шансів стати відомою, ігри, вкрай мало, Алексекй попросив свого приятеля зробити порт на більш поширені, причому не тільки в Росії, але і по всьому світу комп'ютери компанії IBM, завдяки чому ця логічна гра отримала величезну популярність по всій Росії. Надалі, права на доопрацювання і продаж тетрису, отримала угорська компанія, що займається створенням і портированием ігор на всі поширені комп'ютерні системи, після чого допрацьована гра з поліпшеною графікою і більш цікавим геймплеєм виходить у версії для комп'ютерів Apple II і отримує схвальні відгуки користувачів.
Успіх гри був помічений Робертом Стейном, генеральним директором корпорації бере участь у ліцензуванні та офіційному поширенні ігор на території Європи і Америки. Робертом були укладені угоди з угорськими програмістами на повне придбання прав на їх версію гри тетріс онлайн. З цього моменту, завдяки ліцензуванню, гра стала дуже швидко поширюватися по світу, причому сильний вплив на її розвиток мали не тільки США і Америка, але і Японія в якій ця логічна головоломка змогла стати цьому хітом.
Крім комп'ютерів, сильно дороблена і багато в чому змінена гра, з'явилася на портативних консолях найвідомішими з яких стали Game Boy, Nintendo, а надалі і приставки Японської компанії Sony. Вже пізніше, десь починаючи з 1990 років, спочатку в Японії, а потім і у всьому світі, стали з'являтися дешеві ігрові кишенькові приставки, під назвою тетріс, які до 1995-1997 років з'явилися і в Росії. Такі приставки, представляли із себе невелику витягнуту пластмасову коробочку з дешевим монохромним екраном і 7 кнопками. Найчастіше в таких приставках був присутній не тільки безкоштовний тетріс, але і кілька інших мало відомих іграшок. Завдяки своїй дешевій ціні, пограти в такі приставки міг абсолютно будь-яка дитина, навіть з не дуже багатої сім'ї, з-за чого вони отримали дуже широке поширення і були витіснені з ринку лише мобільними телефонами.
Що стосується мобільних телефонів, то більшості старих моделей, теж був встановлена гра класичний тетріс, а на більш нових його можна було закачати через комп'ютер. Зараз, гру можна завантажити абсолютно безкоштовно на всіх відомі операційні системи такі як IOS, Android і Windows Phone. А на комп'ютері і зовсім можна грати в тетріс онлайн і безкоштовно.
Правила тетрису
Що стосується правил, то тут все просто. Після завантаження, на вашому моніторі з'явитися невеликий прямокутний екран, розташований меншою стороною до низу. Зверху екрану, будуть падати різні фігури, в стандартній версії вони квадратні, в інших версіях вони можуть бути всіляких форм, в тому числі і круглими. Під час падіння фігурок, ви можете обертати їх у різні сторони, а також якщо вже вибрано місце куди повинна приземлитися фігура, можна прискорити швидкість її приземлення. Для того, щоб грати в тетріс, потрібно скласти ряд з цих фігурок шириною на весь екран (10 клітин), після чого це ряд знищувався, а ви отримували очки. У нових версіях гри, ці фігури розфарбовані в різні кольори, що трохи ускладнює кінцеву завдання, але і ігрове поле було збільшено, а кількість, при яких кольоровий ряд знищувався зменшено до п'яти. З часом, швидкість руху фігурок збільшується, а ви програєте тоді, коли фігурка дістає верхній частині поля.