Ігри кульки

Опис категорії

Кульки — це одна з перших речей, які ми бачимо у своєму житті. Адже такої форми бувають і різнокольорові іграшки та ялинкові прикраси! Але найбажанішим є повітряна кулька, невагомий, накачаний гелієм і ширяючий в повітрі, намагаючись долетіти до стелі. Будь-яка дитина, побачивши намет з великим балоном, кричатиме до тих пір, поки батьки на зглянеться над ним і не куплять бажану іграшку! Але зараз, знайти таку намет можна тільки в парках атракціонів, так і набагато цікавіше грати в кульки онлайн! Сотні чекають ігри хлопчиків і дівчаток! Починаючи від класичних Бабл Шутер і Зуми, закінчуючи новими головоломками. Світ веселощів так близько!

Перші комп'ютерні ігри

Достовірно не відомо хто перший створив ігри з кульками. Але відомо, що перші ZUMA з'явилися в розважальних залах Японії, в 1998 році, а потім вийшли на приставках Sony Playstation і Game Boy Color під нехитрою назвою Ballistic. Після цього, гра була адаптована під Xbox, PSP, Nintendo DS і для настільних комп'ютерів.

Одна з перших аркад про кульки — це Lines 98, створена російським програмістом в 1992 році і стала однією з найпопулярніших аркад для операційної системи DOS; пізніше, вона була адаптована і під Windows. Протягом наступних кількох років було створено багато клонів цієї гри з відрізняється оформленням, рівнями і навіть з цілими сценаріями, деякі з яких люди грають досі.

Види ігор з кульками

Ігри в кульки для хлопчиків і дівчаток дуже поширені по всьому інтернету, але їх геймплей сильно схожий один на одного. Майже скрізь метою збирання всіх кульок одного кольору разом, для подальшого їх знищення. За нього ви будете отримувати очки, причому, чим більше кульок ви знищили за раз, тим більше очок. Всі ігри кінцівці діляться на два види — нескінченні і рівневі. В нескінченні вам доведеться грати до повного програшу, а результатом будуть лише набрані очки, чим більше ви їх зберете, тим краще. В рівневих, після повного знищення різнокольорових кульок, ви будете переходити на наступний рівень, при цьому пройти його буде важче, ніж попередній. Гра кульки онлайн — це не просто розвага, але й дуже добре розслабляє вправу. Ну а тепер давайте розберемо основні види аркад.

Стрілялки

Тут потрібно з допомогою різнокольорових кульок, якими ви стріляєте з рогатки, складати групи одноколірних кульок, після чого вони будуть зникати з екрану. Або за часом, або через кожні кілька ходів, верхнє поле, з хаотично покинутими м'ячиками, помалу наближатися до вас.

Скріншот з Bloons, компанії Ninja Kiwi.

Чим довше ви протримаєтеся, тим більше наберете очок. Програш настає тоді, коли верхнє поле, стосується нижньої половини екрана. Такі ігри не вимагають великого розуму і не мають вікових обмежень, вам навіть майже не потрібно буде думати! Просто дивіться на екран, і дайте волю своїм рефлексам. Стрілялки допомагають впоратися зі стресом, депресією, пригніченістю, поганим настроєм і головним болем. А ще, це відмінний засіб відволіктися від повсякденної суєти і згадати про щось прекрасне. Згадати як вам дорого життя і на скільки сильно хочеться жити далі і займатися самовдосконаленням. Увімкніть душевну інструментальну музику, одягніть навушники і запустіть гру. Це допоможе розслабитися і поліпшити свій стан! Забудьте про всю гіркоту і негаразди і радійте новому дню.

Зума

Геймплей дуже схожа, але замість насувається на вас поля, кульки будуть котитися по спеціально прокладеній доріжці, а вашим завданням буде знищити їх, поки вони не добралися до кінця шляху. Знищення кульок відбувається в тому випадку, якщо з них збирається ряд з більш ніж 3 (в деяких іграх – з п'ятьма) одиницями одного кольору.

Скріншот з Bubble Sky, компанії Town Den.

Ще однією відмінністю буде те, що стрілянину ви будете вести не знизу екрану, а з його середини, за допомогою спеціальної жаби, дракона або іншої істоти, власне, стріляє кульками. Крім звичайного знищення, ви зможете використовувати і спеціальні бонуси, зроблені для різноманітності ігрового процесу.

Луксор

Це флеш гра кульки з ездящей платформою. Знищувані об'єкти будуть котитися по спеціально відведеній для них доріжці, але «гармата» буде знаходитися не в середині екрану, в самому її низу і її можна буде рухати в праву і ліву сторону, але крутити нею не вийде. Ви зможете ловити бонуси, здатні зупинити або трохи уповільнити час.

3 в ряд

Замінюючи одну фігуру на іншу, складайте лінії з 3 і більше штук одного кольору, після чого вони будуть знищуватися. Знищивши всі фігури на екрані, ви перейдете на новий рівень, але бувають режими і нескінченної гри, де через якийсь проміжок часу кульки фігури додаватися.

Лопалки

Вам треба швидше лопнути всі кульки одного кольору, після чого ви зможете перейти на новий рівень. Але не все так просто, так як лопалки вважаються логічною грою і вимагають не просто швидкості, але і добре розвиненого мислення, що дозволяє прорахувати всі ходи наперед, адже чим менше в кінці рівня, у вас залишиться кульок, тим більше очок ви зможете отримати.

.