Ігри Гонки на машинах

Опис категорії

Перегонів є одним з найпопулярніших жанрів комп'ютерних ігор, і поступаються гілку першості лише стрілялок. А все тому, що, по-перше, більшість гонок, це зовсім не кровожерливий жанр, відмінно підходить навіть самим маленьким дітям, а, по-друге, якщо стрілялки - це в основному доля хлопчиків, то гонки грає ще і та величезна кількість дівчаток, додаючи цього жанру додаткову популярність. Варто відзначити, що цей жанр, що не має вікових меж, з цього без праці можна зустріти любителів позмагатися на швидкість 30 і навіть 40 річного віку. Тому ми зібрали для вас краще ігри гонки на машинах, в які можна грати онлайн безкоштовно!

Поява перегонів на машинах

Безсумнівно, що саме ігри гонки на машинах є найпопулярнішим пожежами всіх симуляторів. Перші ігри цього жанру з'явилися ще в далекому 1974 році на громіздких ігрових автоматах, які отримали широке поширення спочатку в америці, потім у Японії, а потім і деяких країнах Європи. Правда до Росії такі автомати, так і не дійшли. Самою першою грою, в якій геймерам треба змагатись на швидкість з комп'ютерним суперникам стала Speed Race.

Скріншот з GRID 2, компанії Codemasters.

Звичайно графіка того часу з нашими мірками була просто жахлива, FPS дорівнював 2-3, а всі об'єкти повністю складалися з величезних пікселів. Сам геймплей теж був вкрай примітивний, вид на машинки здійснювався зверху карти і ні про яке 3д не було й мови. Зате управління було досить цікавим і здійснювалося за допомогою керма і двох педалей — газу і гальма. Однак незважаючи на це, Speed Race стала еталоном того часу і законодавцем жанру.

Перший етап розвитку

До 1980 років, вже було дуже багато різних ігор гонок, а графіка і геймплей з кожним роком ставали все краще і краще. В цей час гонки на машинах поступово стали поступатися частиною своєї популярності, гонок на інших транспортних засобах, таких як мотоцикли, човни і навіть космічні кораблі. Вже до 1981 року, з'явилися перші ігри з псевдо 3д графікою і видом або з кабіни водія або на задню частину машини. У теж час з'явилися і перші міні карти, розташувалися в кутах моніторів і показують розташування гоночної машини. Самі траси стали набагато більш насиченими перешкодами утрудняють руху машин — поворотами, шинами і нерівностями.

Скріншот з GRID 2, компанії Codemasters.

Склад трас теж змінився — з'явилися мокрі і засніжені дороги, причому змінилася не тільки графічна складова, але і фізика, тому геймерам, доводилося пристосовуватися до кожного з типів трас. Саме управління залишилося колишнім — кермо і педалі, проте їх інформативність і реалістичність значно збільшилися, правда все ж ті гонки не можна було назвати хоч скільки б реалістичними симуляторами реальної їзди. До кінця 1980 років, з'явилися перші мережеві гоночні змагання, що використовують мережу з декількох з'єднаних разом ігрових автоматів.

Революція

1990 роки можна називати справжнім бумом даного жанру. У цей час широке розповсюдження отримали персональні комп'ютери, які стали доступні практично кожному, завдяки чому і ігрова індустрія з ігрових автоматів, перейшла в комп'ютерний світ. Ігри гонки на машинах стали розвиватися ще більш швидкому темпі, ніж раніше. В цей час, вже на дисках, з'являються перші 3д ігри, графіка в яких значно перевершувала ту, що була в ігрових автоматах, а також сам геймплей значно поліпшується і стає набагато більш реалістичним і схожим на реальне управління машиною. До середини 90 років, з'являється легендарна серія під назвою The Need for Speed завоювала серця багатьох геймерів по всьому світу. До кінця 90 років, грати в гонки на машинах може практично кожен, адже в цей час з'являються перші ігрові приставки мають порівняно з персональними комп'ютерами досить низькі ціни, завдяки чому, доступні навіть бідним сім'ям.

Скріншот з Test Drive Unlimited 2, компаній Eden Games і Atari.

У подальшому жанр зазнавав в основному косметичні зміни, графіка ставала краще, геймплей реалістичніше, широке поширення повчилися керма і педалі під'єднуються до комп'ютерів і дозволяють отримати ще більше задоволення від гонок на автомобілях. З'явилося кілька легендарних серій — Gran Turismo, Grid, а також розвивалася вже всім відома The Need for Speed з кожним років показуючи все більш реалістичні машини, а також додаючи можливості модернізації машин і тюнінгу. Онлайн ігри гонки на машинах для хлопчиків і дівчаток теж поступово розвиваються, хоч і не такими темпами як комп'ютерні. Наприклад, завдяки з'явився зовсім недавно, але вже багато в чому замінив движок JAVA — Unity 3D було випущено багато красивих 3d гонок з дуже якісною графікою та реалістичним геймплеєм.

найпопулярніші гоночні серії

  • GRID — під прапором цієї серії було випущено дві гри, перша з яких стала чудовим симулятором, що перевершує інші аналогічні проекти. І головною фішкою першій частині була не красива графіка, а найбільш реалістичне і наближений до реальності управління. У другій частині GRID основний упор був зроблений вже на реалістичну графіку, але і управління стало ще більш наближеним до реальності. Також, у другу частину було додано ще більше відомих марок машин.
  • Need for Speed — найбільш популярна і відома серія гонок. Кількість яких вже перевалило за 20. Щорічно випускається одна, а іноді й дві нові частини. У Need for Speed все заточене не тільки красивою графіку, але і на сюжеті, а також на цікавих завданнях, проте реалістичності, в управлінні транспортним засобом явно не вистачає. Зовсім нещодавно на екрани кінотеатрів вийшов перший фільм з цієї знаменитої серії.
  • Colin McRae Rally — ще одна знаменита серія, перша частина якої з'явилася ще в 2000 році. Головним достоїнством цих ігор є агресивний стиль водіння. Тут не існує ніяких правил і ви можете робити все, що захочете для того, щоб здобути перемогу. Остання частина Colin McRae Rally, під назвою Dirt: Showdown вийшла в середині 2012 року.
  • Test Drive Unlimited — найвідоміші ігри гонки на машинах по місту. Тут у вашому розпорядженні буде цілий міський острів, який є точною копією острова Оаху на Гавайських островах. На відміну від інших серій, тут ви можете спокійно переміщатися по місту і його околицях, виконуючи місії і змагаючись зі своїми суперниками. Дії другої частини, під назвою Test Drive Unlimited 2 переміщуються на територію острова Ібіца.
.