Ігри військові стратегії

Опис категорії

Стратегії бувають різних видів, але найбільш відомим та популярним з них є — військові, в яких вам належить управлятися цілими взводами з танками, гарматами, літаками і піхотою. Ігри військових стратеги можуть бути як комп'ютерні, так і у флеш форматі. Звичайно, потрібно розуміти, що флеш ігри будуть дуже сильно поступатися, комп'ютерним, але що-б «вбити» час вони підійдуть як не можна краще. Адже стратегії є одними з кращих онлайн ігор.

Введення в жанр

Ігри військові стратегії з'явилися ще в 90 роках минулого століття, і мали навіть на той момент, досить примітивну графіку і легкий геймплей. У той час військові дії велися у вигаданих світах і на інших планетах. Зараз ігор цього жанру стало набагато більше і їх популярність сильно зросла. Велика частина сучасних стратегій підпадає під одну з двох категорій.

З розвитком

Ця категорія ігор відрізняється можливістю створювати і розвивати свою базу, наймати війська, а також добувати корисні копалини, на які будуть будуватися, а надалі модернізуватися будови і найматися війська. До цього жанру відноситься велика частина стратегій, так як він найбільш цікавий і не дуже важкий в розумінні.

Скріншот з Total War Shogun 2, компаній Creative Assembly, Valve Corporation і SoftClub & 1C.

До найбільш відомих ігор такого типу можна віднести серію Dune, StarCraft, WarCraft і інші. Також варто відзначити наявність у більшості з них можливості гри по мережі.

розвитку

Це набагато більш важка категорія, що вимагає від геймера вміння вгадувати ходи суперника, влаштовувати засідки і найголовніше — здійснювати тактичні ходи. На відміну від стратегій на розвиток, де геймеру потрібно було не тільки швидко міркувати, але і віртуозно володіти мишкою, тут це менш важливо, оскільки вирішальну роль у боях грає саме правильно обрана вами тактика бою. У таких стратегія, замість розвитку бази, її захисту та підняття економічної складової, вам з самого початку будуть видані війська, причому в тій кількості, що знадобиться для проходження рівня.

Скріншот із Dota 2, компанії Valve.

Якщо ви правильно вибрати стратегію захисту або нападу, то виданих військ вистачає вам для проходження рівня, якщо неправильно — то ви програєте. Такі ігри сподобається людям з тактичним мисленням і вміє добре розбиратися в особливостях тієї чи іншої карти, враховуючи розташування річок, лісів, ворожих фортець, військових баз, часу доби і навіть погоди.

Самі знамениті військові стратегії

  • Dota 2 — по праву займає титул самої популярної і відомої військової стратегії. Ця гра є спочатку багатокористувацької і з'явилася як модифікація для Warcraft III, але незабаром перевершив сам Warcraft за популярністю, так що розробниками з компанії Valve, довелося перенести доту в окремий клієнт. Dota 2 на відміну від своєї першої частини отримала серйозні графічних поліпшення і деякі зміни геймплея.
  • StarCraft II: Wings of Liberty — друга за популярністю гра, яка має як режим мультиплеєра, так і можливість одиночного проходження сценарію. Тут гравцям належить битися за одну з трьох рас — Зерги, Протосы і Терраны, кожна з яких володіє своїми унікальними технологіями і військами. Для битв в режимі онлайн доступно більше 50 професійних карт розрахованих на одночасно бій до 8 чоловік.
  • Warcraft III: Reign of Chaos — дуже стара стратегія, яка з'явилася ще в 2002 році і швидко посіла п'єдестал пошани. Тут геймери зможуть грати за одну з трьох рас, як і в StarCraft II — орків, нежиті і ельфи, тільки дії будуть відбуватися не в майбутньому, а в вигаданим світом, наповненому магічними істотами. На відміну від StarCraft II, тут ви зможете управляти не тільки слабкими юнітами, але і сильними героями, яким можна буде прокачувати рівні.
  • Sid Meiers Civilization 5 — одна із найвідоміших серій військових стратегій. Тут вам належить розвинути цілу цивілізацію, починаючи від стародавніх часів і закінчуючи майбутньому. Під час розвитку власної цивілізації вас чекає багато труднощів, починаючи від масштабних воєн і закінчуючи природними катастрофами. Але при вмілому побудові політичних відносин з іншими країнами, розвитку економіки та інших напрямків ви зможете побудувати наймогутнішу цивілізації і захопити весь світ.
  • Total War Shogun 2 — одна з найбільш цікавих стратегій про древні війни. Тут ви потрапите в Японію 19 століття і візьмете участь у запеклої громадянської війни. Управляйте відразу тисячами воїнів різних видів і захоплюйте величезні фортеці своїми військами.
  • Might & Magic Heroes 6 — знаменита серія стратегічних ігор, в якій вам належить стати героєм і очолити величезне військо складається з магічних істот.
.