Ігри Мортал Комбат

Опис категорії

Якщо ви чуєте про ігри бійки, то яка картинка спливає у вас в голові? З величезною ймовірністю ця картинка буде з Мортал Комбат — одного з найперших і найпопулярніших аркадних симуляторів бійок! Перша частина цього симулятора вийшла ще в 1992 році і з того моменту майже кожен рік виходила нова частина серії. Безкоштовні ігри Мортал Комбат в які ви зможете грати онлайн в цій категорії, дуже схожі на знамениту серію, своїм геймплеєм з комбінаціями атак і фаталіті, проте сильно поступаються в графічному плані. Але можливість грати прямо в браузері робить їх прекрасним розвагою для тих, хто не має потужного комп'ютера.

Історія створення Мортал Комбат

Мало хто знає, що знаменитий Мортал Комбат, був далеко не першим представником жанру бійок. Ще задовго до його створення, в 1987 році, вийшла гра Street Fighter, яка й заклала основу для всього жанру бійок. У Street Fighter ви грали за Японського каратиста, який міг виконувати більше 15 комбінацій атак, а також мав три різних одиночних удару. Спочатку Street Fighter встановлювався тільки на ігрові автомати, але з ростом популярності, був перенесе практично всі відомі ігрові консолі того часу.

Скріншот з Mortal Kombat 2011, компаній NetherRealm Studios, High Voltage Software і Warner Bros.

У 1991 році була випущена друга частина під назвою Street Fighter II, що відрізняється від першої, сильно зміненою системою ведення рукопашного бою, новими прийомами, набагато більш якісною графікою, можливістю вибору одного з кількох персонажів та іншими дрібними поліпшеннями. Завдяки величезній роботі, яку виконали на Street Fighter II її творці, гра отримала колосальний успіх і дала початок багатьом бійок.

Скріншот з Mortal Kombat 2011, компаній NetherRealm Studios, High Voltage Software і Warner Bros.

Однією з таких бійок стала гра Мортал Комбат, що з'явилася в 1992 році. Командою розробників, було запозичено велика частина фішок з Street Fighter II, але були придумані і свої нововведення. Наприклад добивання противника супер ударом з'явилося саме в Мортал Комбат і стало відмінною рисою цієї серії. Крім того, розробниками була додана можливо блокування атак супротивника і швидкі удари, які ненадовго сповільнювали ваших ворогів. Новий аркадний симулятор бійок отримав виділяються із загальної маси персонажів, кожен з яких мав свою власні бойові вміння.

найвідоміші частини

Серії Мортал Комбат включає в себе більше 19 версій ігор випущених на всіх популярних консолями і пк. Але найвідомішими і основними є 6 частин, що випускаються раз на 3-4 роки.

  • Mortal Kombat — перша частина серії, що з'явилася в 1992 році і дуже швидко стала хітом. У грі дуже мало розповідалося про сюжеті, нам пояснили лише те, що ми потрапили на турнір під назвою «Смертельна битва» на якому смерть битимуться тільки найкращі і відомі бійці. Крім того, в спеціальних картках розкривалася інформація про самих героїв, що приймають участь в битві. Завдяки великій кількості крові, непоганий графіці і цікавим персонажам Мортал Комбат зміг стати дуже популярним і прирік себе на довге життя.
  • MK II — продовження знаменитої бійки, яке було випущено через рік після виходу першої частини. Крім продовження сюжетної лінії, герої гри отримали кілька нових звичайних ударів і нові фаталіті. Комбінації атак стали більш складними і заплутаними.
  • MK 3 — ця частина вийшла через 3 роки після MK II і отримала ряд серйозних поліпшень. Головним поліпшенням стала можливість не тільки йти від атак противника в оборону, але і тікати від нього на інший кінець поля. Крім того, повністю змінилися і арени бою. Якщо раніше битви відбувалися в старих храмах і печерах, то тепер дії гри перейшли в наш час, а битви стали відбуватися навпаки гігантських хмарочосів та інших сучасних пам'яток. На нових аренах, з'явилася можливість не тільки бити своїх супротивників, але і взявши їх у руки, кидати об стіни і стеля. Графіка третьої частини гри Мортал Комбат стала більш якісною, але при цьому, текстури і малювання стали ще більш похмурими, ніж було в попередніх частинах.
  • MK 4 — була випущена в 1998 році і вперше за всю серію отримала повноцінну підтримку 3D графіки. Однак сама механіка гри не зазнала серйозних змін. У MK 4 з'явилося 7 нових персонажів, а також всі герої, отримали собі унікальне зброю, дістати яку, можна за допомогою комбінації атак. Крім підтримки 3D текстур персонажів, поле в Мортал Комбат 4 стало теж трохи тривимірним і з'явилася можливість зробити крок право і вліво, тим самим ухиляючись від атак опонента.
  • Mortal Kombat: Deception — з'явилася на світ через 6 років і тільки на ігрових приставках Sony PlayStation Portable, PlayStation 2 і Xbox. Графіка зазнала дуже серйозні зміни і стала на порядок краще. Арени стали набагато більш реалістичними, а персонажі були промальовані до найдрібніших деталей. В гру було додано ще 8 нових персонажів, кожен з яких став відрізнятися один від одного не тільки по комбінаціям і фаталіті, але і по силі і швидкості атак. Арени для бою стали більш великими і цікавими. На них з'явилися пастки, потаємні ходи і нові поверхи. Тепер кожен гравець три рази за поєдинок, за допомогою спеціального комбо, зможе перервати комбо суперника. Крім того, тепер з'явилася можливість грати в Мортал Комбат онлайн, завдяки многопользовательском режимі. Можливість онлайн битв стала величезним плюсом для власників кишенькових консолей Sony PlayStation Portable.
  • Mortal Kombat 2011 — остання на сьогоднішній день гра серії. У неї було додано ще більше персонажів, завдяки чому, їх кількість досягла 35 штук, правда деякі з них відкриються тільки після повного проходження сюжетної компанії, а деякі доступні тільки у версіях для ігрових консолей. Дуже багато уваги розробників було приділено графіки. Нова частина серії, до цих пір залишається одним з найкрасивіших файтинга. Геймплей теж зазнав дуже великі зміни, але сама механіка бою залишилася дуже схожою на попередні частини.

У 2015 році очікується вихід нової версії Мортал Комбат, про що свідчить відео, викладене на офіційному youtube каналі.

.