Ігри лінії 98

Опис категорії

Російських ігор, які прославилися на весь світ не так вже й багато і Lines 98, написана ще в 1992 році, є однією з них. Що дивно, до цих пір знаходяться люди, і їх дуже багато, хто хоче згадати колишні часу і пограти в неї. Причому сьогодні, існує багато різновидів як старої гри, так і багато нових, що з'явилися за останні кілька років, але трохи схожих на старі версії по геймплею. Всіх їх, ми постаралися розмістити в цій категорії, спеціально що б вам було зручніше грати в Лінії 98 онлайн, безплатно, а найголовніше без вірусів і реєстрації!

Про жанр

Гра Лінії 98 відноситься до жанру логічних ігор і була винайдена російськими програмістами в 1992 році для системи MS-DOS. У 1995 році вона була портована на операційну систему Windows, компанією AbrewSoft, і саме з того моменту знайшла величезну популярність завоювавши серця офісних робітників і знайшовши мільйони прихильників по всьому світу. Оновлена версій ліній отримала покращену графіку, зміна в колірній гамі, а також трохи відредагований геймплей. У подальшим з'явилося ще кілька доопрацьованих ігор від розробника AbrewSoft, проте вони вже не мали великого успіху, з-за появи десятків клонів Ліній, які мали різні варіанти геймплея, змінена кількість клітинок, більшу кількість кульок та інші доробки. Також варто зазначити що саме це гра, стала родоначальником жанру збери 3 в лінію!

Геймплей і правила проходження Ліній

Після завантажувального меню, на екрані з'явиться поле 9 на 9 клітин (в деяких різновидах розмір поля може доходити до 12 і більше клітин або ж навпаки бути 4 на 4 клітини), на якому з'явиться 3 кульки, кожен з яких може мати один з семи кольорів. Ваша мета — складати з цих кульок групи по 5 штук одного кольору, після чого складена групу буде знищуватися. З кожним новим ходом, якщо під час нього ви не знищили кольорову лінію, на полі будуть з'являтися по 3 нових кульки. Подивитися кольору, які з'являться з наступним ходом, можна в невеликому віконці праворуч від поля.

За кожну знищену послідовність одного кольору вам даються окуляри, причому чим більша кількість кульок одного кольору, ви знищили за один хід, тим більше буде дано очок. Пройти безкоштовну гру Лінії 98 неможливо, а поразка настає тоді, коли на полі більше не залишається вільних клітин. Основною метою є набір якомога більшої кількості очок. Для пересування м'ячиків, має дотримуватися всього одна умова — до кінцевої точки призначення повинен проходити вільний шлях відстанню в одну клітку. Якщо це правило дотримується — нічого не станеться.

Інші різновиди

З часом з'явилася величезна кількість різних різновидів знищувачів линів, утворивши цілий жанр, що зібрав безліч шанувальників з усіх світу. Крім м'ячиків, збирати лінії стало можна з кульок, на різних полях і з різними умовами як наприклад у ігор зума або луксор. Даний жанр розпозіхається досі і з кожним роком з'являються нові проекти, тільки тепер не на комп'ютерах, а на мобільних пристроях і планшетах.

Як сказав відомий всьому світу Стів Джобс, у 2011 році настала пост ПК ера, а значить кількість персональних комп'ютерів починає поступово зменшуватися, але що-ж приходить на їх місць? Звичайно мобільні гаджети, такі як смартфони, фаблеты і планшети. З часом саме на їх частку припадатиме більша частина любителів онлайн ігор. Так що гра Лінії 98 онлайн тепер доступна не тільки на персональному комп'ютері, але і на будь-якому пристрої, що підтримує роботу з флеш плеєром. На жаль, продукція компанії Apple не підтримує флеш формат, так що на ній пограти онлайн у вас не вийде, але ви завжди зможете скачати гру лінії з магазину додатків.

Але прогрес не стоїть на місці і тепер технологією флеш все не обмежується, за останні кілька років у світі з'явилося ще кілька інтернет движків, на яких пишуться інтерактивні сайти і навіть деякі ігри, так от ці движки чудово підтримуються всіма продуктами яблучної корпорації. Але поки таких проектів дуже мало, а ті що є можна знайти на сайтах американських розробників, зроблених спеціально для мобільних пристроїв. Ще одним мінусів таких движків є невелике гальмування, але розробка не стоїть на місці і в найближчому майбутньому браузерні гри буде практично неможливо відрізнити від клієнтських.

.