Ігри нарди

Опис категорії

На світі залишилося зовсім не багато ігор, які існують більше 1000 років. Адже більшість старих розваг забулися або виникли проблеми з перенесенням їх в онлайн всесвіт. На щастя безкоштовні ігри нарди з комп'ютером досі є дуже популярним і затребуваним розвагою. А все із-за того, що їх було дуже легко перевести в сучасний онлайн формат. Правда основними любителями цього розваги все-таки залишаються дорослі, а не діти. Для підростаючого покоління ця гра вже втрачена.

Історія

Ця стародавня гра з'явилася на Кавказі більш 5000 років тому і шанувалася як священна. Пізніше вона поширилася по всьому світу. В Європі була винайдена і досі користуються популярністю гра в короткі нарди, в той час як на Сході, віддаючи данину старовини, багатьом досі подобається грати в довгі нарди. Правда відмінностей між ними не так вже і багато. Мабуть найголовнішою відмінністю цих двох версій є розстановка фігур. По-друге, в довгих вас заборонено збивати фігури супротивників, а в короткі навпаки дозволено. Також, у цьому варіанті є можливо замикання фігур суперника, коли вони не можуть бути схожим ні в одну із сторін. Однією з головних цілей. В цьому варіанті є побудова цілого ряду з шести шашок.

Щоб грати в нарди потрібно мати при собі спеціальну дошку на яку нанесені 24 пункту і бар, що знаходиться на середині дошки і ділить її навпіл, комплект кісток, набір шашок. Правила нарди досить складні і навчитися грати в них не так вже і просто. Важливу роль несе випадковість, так як перший хід, можливі ходи і інші важливі пункти визначаються кидком кісток.

Так як виграє людина, виставив всі шашки за борт, то із-за елементу випадковості іноді зустрічаються досить цікаві комбінації. Так наприклад найпочесніша перемога дарується людині, який вивів всі свої шашки, у той час як його суперник встиг тільки завести всі свої в будинок, не виводячи при цьому жодної. Також буває, що коли один з гравців переміг, інший ще навіть не встиг вивести одну або кілька своїх шашок з початкового положення. Однак, справедливості заради варто відзначити, що таке трапляється вкрай рідко. Це пояснюється тим, що можна виводити тільки ті фішки, які стоять на пункті, номер якого збігається або стоїть нижче, кількості очок, що випали на кубику (гральної кістки).

Варіанти нарди

У нарди дуже багато різних варіантів гри, що відрізняються, по більшій частині, розстановкою шашок та їх кількістю. Також може бути іншим кількість кісток і їх якість, так на високих ставках часто застосовується така, яка збільшує всі випали окуляри в декілька разів. Ця аркада розвиває логічне, тактичне і стратегічне мислення, так як хоча і тут багато залежить від випадковості, рішення, прийняті людиною також дуже важливі, і деколи можна перемогти, навіть якщо удача відвернулася від вас.

Комп'ютерні ігри

Популярність нарди викликала у багатьох бажання створити гру про них. Так з'явилися віртуальні версії аркади. Тепер вони є навіть на багатьох мобільних телефонах в спеціальних додатках (платних або безкоштовних). На телефону і планшетах ви можете грати в довгі нарди онлайн, через безкоштовно викачане додаток. Так що вам більше не потрібно ніяких дощок, шашок та іншої атрибутики. А завдяки тому, що телефони і планшети займають дуже мало місця, ви завжди зможете взяти свою улюблену соціальну собою. А власники телефонів, операційна система яких підтримує флеш додатки, зможуть грати прямо в браузері.

Але комп'ютерні ігри в нарди онлайн всесвіту все одно залишаються найбільш зручною і популярною версією цієї аркади. Числа, які випадають на спеціальних кубиках, визначає генератор випадкових чисел, тому чесність гри цілком зберігається. Комп'ютерний суперник досить розумний, і відразу видно, що на його створення пішло багато часу. Так наприклад, він не буде робити дурних ходів або піддаватися вам. Однак це зовсім не означає, що він перетворюється на маніяка, якого неможливо обіграти. Зовсім ні!

Ви самі зможете без всяких проблем відрегулювати його складність, щоб налаштувати свого супротивника під свій рівень майстерності гри в нарди. Якщо ж ви зовсім не вмієте грати в короткі нарди онлайн (або їх аналог довгі), то рекомендуємо вам використовувати спеціальну навчальну програму, в якій ви зможете навчитися грати і потренуватися, після чого вам буде набагато легше боротися з супротивниками в нардах, причому як з комп'ютерними, так і з реальними. Якщо ви відчуваєте, що вже досить добре змагаєтеся з суперників, то спробуйте взяти участь в турнірі, перемогти на якому дійсно складно.

А коли ви і зробите це, то у вас є чудова можливість спробувати свої сили в боротьбі з реальними супротивниками. Це стане для вас справді серйозним випробуванням, але якщо ви переможете і там, то з гордістю зможете носити почесне звання переможця в нардах.

Мобільні версії

У спеціальних магазинах додатків ви зможете завантажити цю аркаду в неймовірній кількості варіацій. У магазинах доступні сотні різноманітних версій аркади, відрізняються управлінням, рівнями складності, наявністю чи відсутності навчання, підказок і онлайн режиму. Завдяки таким програмам ви зможете грати в гру нарди без реєстрації, безкоштовно і навіть без активного підключення до інтернету. Достатньо лише завантажити додаток і воно назавжди залишиться на вашому мобільному пристрої.

.