Ігри шахи

Опис категорії

Всього 30-40 років тому, шахи були одним з найпопулярніших розваг. Набори, що складаються з дошки і фігур білого і чорного кольору продавалися практично в кожному магазині і коштували зовсім не дорого. Причому варіантів таких наборів було дуже багато, вони мали різні розміри і форми. Деякі дошки з легкістю влазили навіть у кишеню піджака. Але зараз це вже не потрібно, адже абсолютно всі доступні безкоштовні ігри в шахи онлайн, які розміщені в інтернеті. Будь-який бажаючий як з комп'ютера, так і з мобільного пристрою може отримати до них доступ і почати змагатися як з комп'ютером, так і з іншими людьми.

Історія виникнення

Історія цієї логічної настільної гри починається в Індії наприкінці п'ятого століття. Спочатку потрапивши в азіатські країни, шахи поступово поширилися на весь світ. В різних країнах вони виглядали по-різному стартували фігури часто з різних позицій, імітуючи бойові дії. При цьому, зміни в правилах проводилися постійно. Так, досі варіюється перетворення пішака після проходження до кінця дошки: тільки в ферзя або в будь-яку фігуру. І навіть турніри іноді відрізняються правилами. До речі про шахових турнірах. Перший з них був проведений тільки в 1851 році, тоді як гра до того часу існувала вже більше тисячі років, а популярність до неї прийшла вже досить давно.

Мета гри в шахи — поставити мат королю супротивника і не дати поставити його собі. Це значить, що необхідно зробити шах (загрозу нападу) ворожого короля так, щоб він не міг нікуди відступити, а інші фігури врятувати його, закривши собою або вбивши фігуру, яка робить йому шах. Тоді гра закінчується. Також є інший спосіб закінчити гру – створити пат (нічию). Або жодна фігура гравця (у тому числі король) не може рухатися, але мата немає, або залишаються два короля ( +-фігура, яка в поєднанні з королем не може поставити мат іншому).

Що стосується сучасного світу, то сьогодні, майже будь-яка людина може відкрити інтернет і почати грати в шахи без реєстрації на якихось сайтах, але всього десять років тому, коли інтернет в Росії тільки розвивався, для того, щоб битися по інтернету з друзями або з комп'ютерним суперникам, була необхідна реєстрація, яка найчастіше була ще й платною.

Трохи про фігури

У стандартних шахах є всього 6 видів фігур, але це число може бути іншим для варіацій цієї гри.

  • Пішак — Звичайний солдат. Одна пішак майже нічого не може зробити, так як б'є навскоси вправо та вліво від себе на одну клітину. Зате разом вони створюють бар'єр, подолати який без серйозних жертв дуже важко. Один в полі не воїн, як нам відомо, але якщо цей один дійде до кінця поля, то зможе і сам за себе постояти, т. к. пішак, що дійшла до кінця дошки, стає ферзем. Ні кроку назад! Солдати не відступають і не згортають з шляху. Пішаки можуть ходити тільки прямо (за винятком ходу для знищення противника). Кількостей: 8 штук. Розташування: повністю закривають усі фігури першого ряду, перебуваючи у другому.
  • Туру (Тура) — Пересувне зміцнення, покликане підтримувати піхоту, атакувати ворога з великої відстані і захищати ферзя, але через свою незграбність, може атакувати у всі чотири сторони, але тільки по прямій, тому дуже вразливе для діагональних атак офіцерів і ферзів. У шахах використовуються при рокіровку Кількість: 2 штуки. Розташування: знаходяться в кутах дошки в першому ряду.
  • Кінь — Кавалерія була дуже важливою частиною армії, знаменита високою швидкістю і маневреністю. У цій грі кінь – єдина фігура, яка може загрожувати ферзеві, без ризику бути вбитим. Класична вилка була винайдена теж при ході конем, так як він ходить літерою "Г" і при загрозі двох фігур, що стоять через клітку один від одного, можна побачити подібність двох зубчастої вилки. Також, у шахах тільки кінь може "стрибати" через інші фігури. Мабуть це пояснюється його високою маневреністю. Кількість: 2 штуки. Розташування: сусідні клітини з турами (турами) у першому ряду.
  • Офіцер (Слон) — Солдат, який навчився відступати і наступати – ось хто такий офіцер. Але разом з досвідом їм довелося отримати і спеціалізацію. У грі є 2 офіцера, але кожен по-своєму унікальний. Вони пересуваються строго по діагоналі, причому: один чорний, інший по білій. Ідеально маневрують серед ладу пішаків, де одна захищає іншу. Кількість: 2 штуки, але кожен унікальний. Розташування: стоять на сусідніх клітинах з кіньми в 1 ряду.
  • Ферзь (Королева) — найсильніша фігура в грі. Загрозу для неї представляє тільки кінь. Шаховий ферзь гарний як у захисті, так і в нападі. У цій грі він представляє серйозну загрозу для короля і здатний впоратися з ним за мінімальної підтримки. Пішак, що дійшла до кінця дошки, стає королевою. Кількість: 1 штука. Розташування: поруч з офіцером; ферзь завжди стоїть на своїй масті.
  • Король — Досить слабка фігура. Але в шахах, як і в реальності, король є найважливішою фігурою в грі. Метою гри є постановка мата ворожого короля і недопущення цього дії до свого. Король може рокироваться, 1 раз перестрибнувши через туру. Але для цього, ні тури, ні король, не отримав шаха, не повинні рухатися.

Комп'ютерні ігри в шахи

Багатьом хочеться зіграти з друзями, що знаходяться далеко від вас, але гра за листуванням є занадто довгою. І хоча ігри по телефону більш зручні, все ж інтернет став остаточним вирішенням цієї проблеми. Шахи стали дуже популярною грою в інтернеті, тому було створено безліч аркад, що дозволяють освоїти стандартні правила, потренуватися, зіграти з комп'ютером або реальними людьми. І навіть прийняти участь у цьому турнірі. Численні флеш гри в шахи в онлайн режимі також стали популярні, так як дозволяли швидко битися з вашим другом за одним комп'ютером. Тепер ви можете стати справжнім гросмейстером віртуального світу, вигравши всі турніри, які тільки можливо.

Цікавою особливістю таких аркад, доступних прямо в інтернеті, стала можливість вибір складності. Завдяки такій можливості, грати в шахи з комп'ютером онлайн можна безкоштовно і з будь-якої точки нашої планети, а через вибір рівня складності, це підходить для будь-яких груп населення, не залежно від віку, вміння змагатися зі своїми ровесниками та знань правил. На легких рівнях, ви зможете навчитися долати віртуального супротивника, а також освоїти основні правила і придумати різноманітні тактики, за допомогою яких ви зможете здобувати перемогу.

Поступово, по мірі свого розвитку, у вас буде можливість збільшувати рівень складності, а значить ваш комп'ютерний супротивник буде ставати трохи сильніше. У деяких іграх є всього кілька рівнів складності, ну а в деяких, ви зможете вибрати складності, а точніше силу суперника, перетягуючи повзунок від однієї частини екрана до іншого. Така настройка є більш точною і може вам вибрати ту складність гри в шахи з комп'ютером, яку ви хочете.

Мобільні додатки

З появою у споживачів планшетів і мобільних пристроїв, шахи, як одна з найпопулярніших аркад, дуже швидко виявилася адаптована під всі існуючі платформи. Зараз в сучасних магазинах додатків ви можете вибрати з сотень різноманітних версій цієї аркади, які будуть відрізнятися не тільки по своєму незвичайному оформлення, але і іншими деталями, наприклад можливістю точної настройки складності, підказками, переведеними на різні мови, і можливості навчання грі і різноманітних тактик перемоги над супротивником. Деякі версії аркади поширюються платно. Але ви без особливих зусиль зможете скачати гри в шахи безкоштовно, хоч і доведеться змиритися з невеликою і частіше за все ненав'язливою рекламою.

.