Ігри бійки

Опис категорії

У житті кожного хлопчика наступає такий момент, коли потрібно зуміти постояти за себе, але далеко не кожен готовий до цього. І багато хто, замість того, щоб захистити себе в реальному житті, вплинуть на віртуальних суперників. Добре це чи погано сказати важко, адже завдяки файтинг, в світі стало менше насильства і діти можуть зганяти злість у віртуальній реальності, не вдаючись до бійок в реальному житті, а з іншого боку, в один прекрасний момент невміння битися і дати здачі ні до чого доброго не призведе. Так чи інакше, у нас на сайті ви можете грати в бійки онлайн! Пам'ятайте, що в реальному житті, все ж краще вирішити спір світом, а не вдаватися до кулаків.

Бійки в комп'ютерних іграх

Жанр бійок, є однією з різновидів ігор аркад, однак має ряд відмітних особливостей. По-перше, в файтінгах ніколи не використовується стрілецьку зброю і найчастіше, всі битви відбуваються в рукопашну, використовуючи бойові прийоми з різних шкіл, починаючи від боксу і закінчуючи карате і кунг-фу. Права, іноді крім кулаків, у хід можуть пускатися дрібні предмети, на подобі стільців, горщиків з квітами, ковадла і іноді навіть зброї — шабель, самурайських мечів, метальних ножів і сюрикенов. Онлайн ігри бійки — це дуже динамічні і захоплюючі симулятори битв, які найбільше будуть цікаві тим, що будь-хто може підключити до свого комп'ютера два джойстика і битися зі своїми друзями.

Скріншот з Mortal Kombat 2011, компанії WB Games Chicago.

Відмінною особливістю деяких ігор, є наявність крові і досить жорстоких прийомів, так що маленьких і вразливих дітей краще тримати подалі від даної категорії. Хоча, звичайно, скрізь бувають винятки, і навіть в категорії файтинга, є іграшки чудово підходять для дітей 10-12 років, кров і насильство з яких були повністю вирізані, і таких, хочеться відзначити, досить багато. Але все ж ідеальний вік для цієї категорії 14-16 років, коли хлопці вже можуть усвідомити різницю між віртуальним простором і реальним світом.

Варто відзначити, що всі ігри про бійки поділяються на два види:

Бійки з елементами аркади

Цей вид відомий під досить кровожерливим назвою «убий їх всіх». Тут, вам доведеться битися з одним ворогом, а знищувати відразу кілька, нехай і більш слабких. Найчастіше, в таких іграх навіть є примітивний сюжет, а сам геймплей приставляє собою проходження рівень за рівнем різних локацій, населених безліччю ворогів, яких треба знищувати використовуючи борцівські прийоми і іноді підручні засоби. У таких ворогів найчастіше навіть немає смужки життів, а знищуються вони всього з декількох ударів, але з-за їх кількості, проходитимуть рівень, може бути досить важко.

Скріншот з Mortal Kombat 2011, компанії WB Games Chicago.

Кожен новий розділ гри буде важче попереднього, так як на ньому будуть більш сильні і краще озброєні противники. А ще, в кінці рівнів можуть зустрічатися боси, знищення яких, нагадає вам геймплей зі стандартних файтинга, так як боси будуть практично рівні вам по силі, а над їх головою смужка зі здоров'ям. Зазвичай, такі аркади зроблені в 2D режимі, проте зустрічаються і 3D версії ігор.

Файтинг

На відміну від попереднього виду, тут всі битви відбуваються лише на невеликий, замкнутою, території і не з декількома супротивниками, а з одним, який або трохи слабкіше, або дорівнює по силі вашому героєві. Буває навіть, що суперник виявляється сильніше вашого персонажа і перемогти його можна тільки використовуючи свій інтелект, але таке трапляється вкрай рідко. Геймплей в таких бійках найчастіше являє собою керування героєм в 2д або 3д просторі, з використанням клавіш «WASD» або стрілок та клавіш з різними ударами, при натисканні яких у певній послідовності, у вас виходять комбінації або супер удари.

Історія розробки та появи

цікаво, Що далеко не всі ігри бійки для хлопчиків, є досить багато симуляторів битв зроблених спеціально для дівчаток! Ну а тепер давайте дізнаємося, як же з'явився цей жанр! Перші файтинг з'явилися на великих ігрових автоматах отримали велике поширення в таких країнах як США та Японія. Примітно що в Японії, багато місцевих жителів, досі люблять грати в бійки і файтинг на таких автоматах. Найвідомішою і найпоширенішою серією цієї категорії, можна назвати Мортал Комбат, вперше вийшов на ринок у 1992 році і швидко завоював визнання геймерів зі всього світу завдяки кільком фішках, притаманним лише цій серії — наприклад коронного удару «Фаталіті» або добре відпрацьованої системи персонажів.

Після того як Мортал Комбат зайняв вершину олімпу ігрової індустрії, інші компанії-розробники стали випускати клони і допрацьовані копії цієї гри, проте вони отримали широке поширення лише на китайському ринку. Вже до 1995 років, серія Мортал Комбат, яка з кожним роком вдосконалювалася і вдосконалювалася, з'явилася на приставках, що дійшли до нас під назвою Денді. Надалі серія з'явилася і на Sony Playstation першого покоління. Саме на приставках жанр бійок отримав найбільш широке поширення, завдяки зручним джойстикам і можливості битися зі своїми друзями за одним телевізором.

.