Опис категорії
Обожнюєте логічні завдання? Тоді цей розділ сайту точно для вас! Ми зібрали найкращі і найцікавіші головоломки ігри відмінно підходять як для хлопчиків так і для дівчаток, а найголовніше, в які можна грати онлайн абсолютно безкоштовно і без реєстрації! Завдяки зручній навігації ви відразу зможете вибрати для себе головоломку, адже ми розділили їх на декілька категорій по мірі проходження — легко, середньо, важко, дуже важко, а також на під жанри які ви зможете побачити трохи нижче. Але найголовніше пам'ятайте, що якщо ви хочете розвинути свої розумові і логічні здібності, грати в них потрібно кожен день, і як мінімум на 30-40 хвилин.
Як з'явилися головоломки
Історія появи логічних ігор досить цікава але не можна сказати що вона сповнена таємниць і загадок. На сьогоднішній день, точно не відомо коли саме з'явилися головоломки, проте відомо, що їх появі сприяла математика, яка в стародавні часи ще не була розвиненою наукою, але представляла величезне значення в житті людей. Перші знайдені головоломки, датовані приблизно 3000 роком до нашої ери і являють собою різні математичні та алгебраїчні завдання, проте не з використанням різних систем числення, а з використанням абстракцій. Десь через 500 років, з ростом освіченості населення, з'явилися перші збірники завдань.
Один з таких збірок, кілька десятків років тому, був знайдений при розкопках в Єгипті і представляв з себе манускрипт містить близько 250 логічних завдань, спрямованих на утворення місцевої знаті. Звичайно-ж потрібно розуміти, що утвореної в той час, була в основному знати, так що всі завдання призначалися саме для неї. У 500 році до нашої ери з'явилися перші математичні головоломки, причому складність їх рішення значно збільшилася, наприклад зараз подібних завдання вирішують у 10-11 класах.
Скріншот з Angry Birds Friends, компанії Rovio Entertainment.
Що стосується менш розвиненою, на той момент, з-за впливу церкви, Європи, то там перші ігри головоломки з'явилися лише до кінця 9 століття нашої ери. Саме в той час з'явилася всесвітньо відома логічна задача про вовка, козу і капусту, які необхідно було перевезти на інший берег, що отримала величезну кількість інтерпретацій, частина з яких дійшла навіть до наших днів.
Так стоїть наприклад зазначити, що популярну гру під назвою «китайський тест на IQ», де вам належить перевозити цілу сім'ю, а також злочинця і поліцейського, в яку ви зможете пограти прямо в цьому розділі. Також тут є старовинний оригінал, з'явився більше 1000 років тому.
На жаль, вплив церкви все ще було сильно, а через неосвіченість народу, мало хто міг оцінити придумані головоломки. Тільки до 13 століття ситуація поступово почала змінюватися, церква перестала вважати вчених богохульниками, та й сама її вплив теж сильно зменшилася, а звичайний народ став набагато освіченіші. Також на цей час припав бум і різних настільних ігор, в які, крім знатних осіб, поступово почали грати навіть звичайні люди. Надалі, зі зростанням освіченого населення, зростала і кількість різних цікавих логічних завдань.
Наш час
Наступним піком розвитку цього жанру ігор, можна назвати початок 20 століття, коли з'явилося багато настільних і навіть кишенькових головоломок, найвідомішою з яких вважалася п'ятнашки, знайомі практично кожному. До кінця 20 століття з'явилася ще одне геніальне винахід — Кубик Рубіка. Правда зібрати його у той час міг далеко не кожен, але для тих хто вмів його збирати влаштовувалися цілі чемпіонати на швидкість і швидкість мислення. Також, в цей час, здобув популярність дитячий конструктор, пазли і багато інших знайомих нам ігор.
З розвитком комп'ютером настав наступний бум розвитку жанру логічних іграшок. З'явилася величезна кількість цікавих і незвичайних завдань, розробити які в реальному світі було або дуже важко, або взагалі неможливо. А пізніше, вже в 21 столітті, з появою смартфонів і планшетів ігри головоломки щільно, нехай і мало помітно, увійшли у наше життя, і зараз встановлені практично на кожному мобільному пристрої!
Один з найпопулярніших жанрів
Сучасне суспільство вже не уявляє своє життя без цього жанру розваг. Адже дуже багато відомі ігри, такі як Angry Birds, Bad Piggies, Крокодильчик Свомпі, Де ж Перрі, Cut the Rope належать саме до цього жанру. Адже розробники прекрасно розуміють що дітям потрібно розвивати логіку та інтелект, а не тільки швидкість реакції.
До того ж такі проекти вимагають набагато менших фінансових витрат, ніж шутери і гонки. Грати в головоломки онлайн дуже корисно не тільки дітям, але і дорослим, причому зовсім не обов'язково, що це буде менш захоплююче, адже як відомо, в кожному дорослому живе маленька дитина.