Логічні ігри

Опис категорії

З кожним роком кількість любителів головоломок і просто ігор, в яких потрібно включати розум, зменшується і все більше починають цінується стрілялки та бродилки. Але для тих дівчаток і хлопчиків, хто любить логічні ігри, ми постаралися зібрати кращу колегію в яку можна грати онлайн, безкоштовно і без реєстрації. При регулярних тренуваннях, такі ігри зможуть розвинути ваш світогляд, логічне мислення, пам'ять та просто допоможуть краще міркувати! Причому підійдуть вони буквально для всіх дітей, починаючи з 12 років, а для більш маленьких дітей, у нас є спеціальна категорія. Удачі, і не забувайте, що тільки терпіння і праця зможуть допомогти вам справитися з важким завданням!

Початок

Сьогодні точно не відомо, коли на землі з'явилися перші логічні ігри, однак орієнтовною датою їх появи вважається 4000 рік до нашої ери. Але не виключено, що вони могли з'явитися ще раніше, однак вони не були збережені або записані в літописі, з-за чого загубилися в глибинах історії. Але повернемося до 4000 року до нашої ери, у той час з'явилася перша, відома нам логічна гра, під назвою Сенат. За сумісництвом, це була ще та перша настільна гра, в якій брало участь двоє осіб, по черзі, кидаючи кістки або їх аналоги і намагаючись дістатися до кінця поля 3х10 клітинок. Потім з'явилися і інші ігри на логіку, такі як нари, го, а трохи пізніше карти, шашки та шахи, вимагають немалої логіки та ерудиції. З розвитком інтелекту людини, стали з'являтися все більш витончені і цікаві головоломки, а найбільш прості, як наприклад хрестики нулики, стали втрачати свою колишню популярність.

Поява комп'ютерних ігор

З появою комп'ютера, грати в логічні ігри стало простіше, а їх кількість обмежена можливостями серійного виробництва, сильно зросла. Вже до 1995 налічувалося близько 500 ігор, що вимагають серйозних здібностей і математичного складу розуму. Найбільш відомими комп'ютерними головоломками тих часів був сапер, а також дуже відома на той момент серія LINE 98.

Скріншот з Lines 98.

Пізніше, з'явився перший онлайн маджонг завоював популярність серед домогосподарок та офісних робітників. Популярний у той час був і тетріс, правда в нього досі грає дуже багато людей. Не можна забувати про змійку, встановлену практично на всі старі мобільні телефони, хрестики нулики і морський бій, в який грали майже всі школярі під час уроків. Ну і звичайно судоку — улюблене заняття бабусь і дідусів.

Скріншот з Fancy Wizard компанії notDOPPLER.

В останні роки, з розвитком мобільних технологій, а також появою планшетів, смартфонів і кишенькових ігрових приставок, темпи розробки ігор сильно зросли і з'явилися перші серії продані багатомільйонними копіями:

  • Алхімія — дозволяє створювати предмети, речовини і навіть людей, шляхом схрещування їх один з одним.
  • Крокодильчик Свомпі — полюбився мільйонам дітей і дозволяє прокладати дорогу для води, яка повинна дійти до крокодильчика.
  • Злі пташки — які полюбили не тільки діти, але і дорослі. Завдяки свій простоті, але при цьому необхідність у логічному мисленні Злі пташки принесли компанії Rovio величезні гроші, обчислюються десятками мільйонів доларів.

Види логічних флеш ігор

  • Абстрактні — не потребують великих розумових здібностей і підходять для маленьких дітей. До них відносяться тетріс і інші його різновиди, п'ятнашки, доміно, катання і стрілянина кульками, сапери, ерудит, пошук відмінностей і подібні. Цей жанр найбільш легкий, але при цьому, зможе затягнути вас на якийсь час.
  • Колективні — в цьому жанрі вам належить битися з суперником використовуючи свою логіку. Звичайно, найчастіше це буде комп'ютер, але є і онлайн режими, в яких ви можете пограти з цими людьми. До жанру відносяться — шахи, шашки, хрестики нулики, морський бій, нарди, доміно, цо та інші. Завдяки тому, що граючи з комп'ютером, ви самі зможете вибрати підходящий для себе рівень складності, а змагаючись з людиною, підібрати собі суперника по майстерності, такий жанр теж підходить маленьким дітям, лише освоюють логічні завдання, так і дорослим, котрі обожнюють змагатися в шахи і шашки.
  • Рухливі — найчастіше мають сюжет і складаються з безлічі рівнів розрізняються по складності. Чудовим прикладом цього жанру можуть служити Angry Birds, вимагають логіки, але при цьому не вирішені красивою графіки, анімації і навіть деякого сюжету. Найбільшу кількість ігор належать саме до цього піджанру.

У чому користь для хлопчиків і дівчаток

Незаперечним плюсом буде розвиток логіки та інтелектуальних здібностей, правда тільки в разі щоденних тренувань, на які буде приділятися 1-2 години вашого часу. Зовсім не обов'язково грати тільки в шахи, підійдуть навіть Злі пташки і Алхімія. Навіть навпаки, краще всього чергувати ці жанри. По-друге вони, на відміну від стрілялок і бродилок, дозволяють з користю витратити свій час.

.